Blog

Jakie znaczenie ma dynamiczna zmiana wyświetlanych produktów w WooCommerce? – Szybkie filtrowanie produktów w sklepie.

Każdy klient sklepu internetowego posiada swoje preferencje zakupowe oraz ulubione formy krzątania się po witrynie – dotyczy to nie tylko przeglądania konkretnych produktów, ich wyszukiwania, ale także filtrowania, które pozwala „odsiać” to, co zbędne, pozostawiając grupę rzeczy do przyjrzenia się im z bliska. Oczywiście nie można nazwać tego pełnym i klasycznym lejkiem sprzedażowym, jednakże niektóre elementy mają z nim wiele wspólnego. Ponadto, już sama procedura szukania i filtracji może zarówno zwiększyć liczbę potencjalnych klientów, jak i sprawić, że będzie ich coraz mniej.

W związku z tym omówimy dziś bardzo pomocną i wygodną opcję szybkiego filtrowania. To bardzo przydatna funkcjonalność, z której nałogowo korzystają użytkownicy, przetrząsający wirtualne półki naszego sklepu on-line.

Klient mówi: „Chcę mieć wszystko od razu!”

Jak nietrudno się domyślić, słuchanie głosu konsumentów jest jedną z najważniejszych kwestii w handlu, a szczególnie w branży e-commerce, gdzie panuje olbrzymia konkurencja, a wszystko jest na wyciągnięcie myszki i jednego kliknięcia. Warto dodać, że filtracja produktów niezwykle często jest drogą przez mękę, ponieważ ciągłe odświeżanie witryny może zniechęcić nawet osoby o anielskiej cierpliwości.

Ale można temu zaradzić – stawiając na filtrowanie dynamiczne. Podobnie jak w technologii AJAX, stosowanej w wyszukiwarce produktów „real time”, tak i w dziedzinie filtrowania możemy zdecydowanie zwiększyć komfort korzystania z e-sklepu. Chodzi tutaj głównie o oszczędność cennego czasu i bajeczną płynność działania, która umożliwi bardzo szybkie znalezienie pożądanego produktu, bez zbędnego klikania i przeładowywania strony.

Skoro klient mówi: „chcę zobaczyć Twoje produkty, natychmiast!”, to oznacza, że powinieneś czym prędzej zainwestować w sprawdzone rozwiązania, by dostarczyć kupującemu to, czego tak bardzo potrzebuje, czyli przyjemne zakupy. Pamiętaj, iż konwersja nie bierze się znikąd, a przyjazny UX/UI w zakresie bezproblemowego filtrowania może Ci tylko pomóc.

Dynamiczne filtrowanie produktów to „must have” Twojego e-commerce

W sklepach online, które oferuje Proadax, przykłada się wielką wagę do kompleksowych rozwiązań, ponieważ w biznesie internetowym zwyczajnie nie ma czasu na ciągłe gmeranie w kodzie i amatorskie „doklejanie”. Oczywiście wtyczki to inna bajka. U nas funkcja szybkiego filtrowania stanowi (w uproszczeniu) jądro systemu, czyli jest wbudowana od samego początku.

Dzięki zaawansowanemu skryptowi użytkownik, odwiedzający witrynę, już na wejściu może korzystać z dynamicznego filtrowania produktów bez przeładowywania strony. W zależności od tego, jaką opcję filtra lub kategorii wybierze, lista wyników dostosowuje się tuż po kliknięciu weń, wyświetlając pożądane produkty na bieżąco. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno w przypadku wyboru kategorii (z drzewka kategorii), jak i atrybutu (cechy) danego produktu. A to z kolei przekłada się na możliwość:

  • przeprowadzenia zaawansowanej filtracji produktów wg przypisanych atrybutów,
  • dokonania zamiany (w atrybutach) tekstu na miniaturkę (zdjęcie) produktu.

Dlatego też, jeśli klient potrzebuje np. smartfona w kolorze czerwonym, matrycy min. 6 cali, pojemności baterii min. 4000 mAh, pamięci 8 GB oraz cenie od 1000 do 1500 zł, to wystarczy, że będzie fajkować kolejne atrybuty, a tuż obok lista wyświetlanych produktów będzie (w czasie rzeczywistym) skracać się aż do żądanej grupy produktów, która spełnia jego oczekiwania. Wszystko działa szybko i płynnie, dając natychmiastowy podgląd, który zmienia się w sposób dynamiczny w zależności od wyboru kategorii lub atrybutów.

Wspomniana funkcjonalność będzie szczególnie przydatna w e-sklepach z bogatym asortymentem oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z maksymalną personalizacją produktu, czyli mnogością dostępnych atrybutów.

Podsumowanie

Mówi się, że za dobrą inwestycję płacimy raz, a później wyciągamy z niej wielokrotnie. Podobnie jest w przypadku inwestycji w sklep online z wbudowaną funkcją dynamicznego filtrowania. Dzięki niej otrzymujemy komfortowe rozwiązanie w oparciu o WooCommerce, które nie dość, że wpisuje się w najnowsze trendy branży e-commerce i czyni zakupy przyjemniejszymi, to jeszcze przyciąga nowych klientów.

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.